Tajomstvo v budove rezortu životného prostredia: Nečakaný objav v kuchyni – Samopal!

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: bing.com

V ministerstve životného prostredia Slovenskej republiky sa odohrala udalosť, ktorá zanechala všetkých v šoku. Nový minister Milan Chrenko nastúpil do svojej pozície s istými očakávaniami, ale čo zistili jeho zamestnanci v kuchyni budovy, to by nikto nepredpokladal – našli na samopal.

 

Situácia sa odohrala začiatkom augusta a bezprostredný zásah polície bol nutný, pretože vtedy ministerstvo nevedelo, čo by sa mohlo stať. Zamestnanci našli samopal značky Beretta M12 z roku 1952 pod umývadlom na druhom poschodí kuchyne. Našťastie, zbraň nebola nabitá, a tak neexistoval dôvod na paniku.

Rezort životného prostredia okamžite kontaktoval bezpečnostné zložky, aby predmet zabezpečili. Nález je klasifikovaný ako teoreticky nebezpečný, pričom z ministerstva zdôraznili, že nešlo o všeobecné ohrozenie.

Odkiaľ sa samopal na ministerstve vôbec vzal, zostáva otázkou. Nie je jasné, či tam bol už v dobe predchádzajúceho ministra Jána Budaja. Ten tvrdí, že o zbrani nevedel a v jeho kancelárii žiadny samopal nebol.

Celá táto záhadná udalosť vyvoláva množstvo otázok a vyšetrovanie je stále v priebehu. Na ministerstve životného prostredia sú vďační za rýchly a profesionálny prístup polície, ktorá celú situáciu skúma. Okolnosti, ktoré viedli k objaveniu samopalu, zostávajú nejasné a všetko naznačuje, že tento prípad ešte bude viac rozprávaným príbehom.