Strana SNS predstavila kandidátku, budeme pomáhať mladým ľuďom s hypotékami, zdvíhať dôchodky, bojovať s chudobou

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: reprofoto

Na kandidátke SNS vo Zvolene sa dnes spojili osobnosti politického a spoločenského života. Predseda SNS Andrej Danko predstavil osobnosti, zástupcov politického a spoločenského života, ktoré sa spojili na kandidátnej listine Slovenskej národnej strany s členmi SNS. „Sme ľudia, ktorí sú ochotní zabojovať za to, aby na Slovensku vznikla 1.10. 2023 vláda, ktorá sa vzoprie centralizmu z Bruselu, ktorá nebudeme považovať za jediný problém Slovenska Ukrajinu, ktorá bude dvíhať dôchodky, pomáhať mladým ľuďom s hypotékami, hľadať účinné nástroje ako bojovať s chudobou,“ vymenoval víziu strany predseda SNS Andrej Danko a dodal, že Slovensko je v hlbokej morálnej, spoločenskej a hodnotovej kríze.

 

Už v roku 2016 sme hovorili, že vláda Sulíka, Matoviča a Kollára rozbije Slovensko. Prišiel rok 2020 a dnes sa opäť všetci nehanbia sľubovať na čele s Igorom Matovičom to isté ako kedysi a chcú dávať 500 eur za to, že pôjdete voliť. My robíme národnú politiku nie nacionalistickú, ako si to niektorí zamieňajú.

Na kandidátnu listinu SNS ide Tomaš Taraba s číslom 5, Filip a Štefan Kuffovci budú v prvej tridsiatke, Rudolf Huliak bude na kandidátke s číslom 150, Adam Lučanský, Miroslav Radačovský, Michal Radačovský budú v poradí okolo čísla 100, osobnosti ako Martina Šimkovičová, bývalý župan Nitrianskeho kraja Milan Belica a politológ a spisovateľ Roman Michelko budú tiež v prvej tridsiatke. Kandidátka je dotvorená členmi SNS, primátormi a starostami z radov Slovenskej národnej strany. Zdenko Čambal primátor mesta Holíč, Pavol Bečarik primátor mesta Spišská Nová Ves, či primátori Hnúšte a Novej Bane budú tiež
kandidátmi do Národnej rady Slovenskej republiky na kandidátnej listine SNS.

„Všetci ako tu stojíme, chcú aby sa na Slovensku ľudia nehádali, nebáli sa budúcnosti a hlavne nechceme, aby sa politici s nami hrali. Nechceme, aby platilo heslo prezidentky Čaputovej „čím horšie tým lepšie“. Slovensko bude vo veľkých problémoch, pretože má rozvrátené verejné financie. Nikto na Slovensku nehovorí a nediskutuje o tom, ako zdvihnúť dôchodky, ako pomôcť ľuďom. Len chcú, aby sme sa hádali, kto je na strane Ukrajiny a kto nie,“ vysvetlil líder kandidátky SNS Andrej Danko.

Sme národne orientovaní ľudia s konzervatívnymi hodnotami, ktorí chcú dobré vzťahy so všetkými veľmocami. „Slováci sa musia zomknúť, preto budeme chodiť do regiónov medzí ľudí a vysvetľovať ako to myslíme. Najmä chceme zastaviť rozklad štátu a spoločnosti. Spojme sa za Slovensko a spojme opäť skupinu štátov V4. Slovensko sa musí vrátiť zo zlej cesty, ktorú dnes diktuje prezidentka Čaputová s premiérom Ódorom. Slovensko potrebuje zmenu a my sa k tej zmene hlásime,“ vyhlásil šéf národniarov.