„Strana SaS sa rozhodla po roku oprášiť svoj starý evergreen s povalením vlády,“ hovorí Šipoš!

Autor: Redakce

Hlavný konflikty nastal, keď parlamentom prešiel protiinflačný balíček. V relácii Téma dňa to uviedol predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš ktorý zastupoval ministra financií Igora Matoviča, pretože rokoval o zvyšovaní platov štátnych zamestnancov.

„Diskusia prebieha. Akurát strana SaS sa rozhodla po roku oprášiť svoj starý evergreen s povalením vlády,“ povedal v relácii Téma dňa Michal Šipoš. „Spory sa snažíme riešiť za zatvorenými dverami. To, čo predviedol Richard Sulík, je stále o tom istom: lebo Matovič. SaS chce povaliť ďalšiu vládu. Sulík povalil Radičovej vládu a nechcem, aby sa tento scenár zopakoval,“ dodal.

Hnutie OĽaNO nedovolí, aby niekto zo strany SaS rozhodoval o ich ministroch. „Nevidíme dôvod na to, aby sme donekonečna ustupovali strane (strane Sloboda a solidarita – pozn. redakcie), ktorá ma šesť percent,“ uviedol. „Tu sa hrá o osud Slovenska a o to, či sa naspäť vráti Fico s Pellegrinim a Mazurekom.“

„Matovič nie je ten typ, ktorý si vyloží nohy na stôl a ide na dovolenku do Dubaja.“ „Sulíka chceli dvakrát odvolať v parlamente. V oboch prípadoch prišiel Igor Matovič na náš poslanecký klub a povedal, že ho máme podržať pri hlasovaní,“ dodal Michal Šipoš.

ZDROJ: TA3
ZDROJ FOTO: teraz.sk