Staráte sa o svoju pleť? Recepty na domáce jednoduché masky!

Väčšina žien sa o svoju pleť stará len minimálne – dvakrát do dňa si ju vyčistia a nakrémujú. No niekedy by ste jej mali dať viac, než len čistenie a dávku krému. Odborníci odporúčajú minimálne raz do týždňa použiť masku na pleť, ktorá jej dodá množstvo živín a vďaka nej bude pokožka už po prvom použití oveľa krajšia. Ak nechcete míňať peniaze, tak máme pre vás recepty na domáce masky z ingrediencií, ktoré nájdete vo svojej špajze.

Maska med + banán

Táto maska je ideálna na hydratáciu, ale aj pre ženy, ktoré majú s pleťou problémy. Med totiž pôsobí antibakteriálne, takže zabraňuje tvorbe ďalších nedokonalostí. Na prípravu tejto masky budete potrebovať dve lyžice medu, rozpučený banán a pre rozžiarenú pokožku pridajte aj pár kvapiek citrónovej šťavy. Všetky prísady poriadne premiešajte a naneste na tvár. Masku nechajte účinkovať 5- 10 minút a potom umyte vodou.

Maska z avokáda

Avokádo nie je skvelou ingredienciou do jedál, ale dokáže svoje účinky prejaviť aj keď sa aplikuje na pleť. Dokáže ju hydratovať a vyživiť, takže je ideálne pre veľmi suchú pleť. Pri príprave masky ho môžete skombinovať s jogurtom, ktorý taktiež pôsobí hydratačne, no ak máte problematickú pleť, tak rovnako ako pri predošlom recepte, pridajte med. Všetko zmiešajte, naneste na pleť a nechajte 10 minút účinkovať. Potom masku dôkladne umyte.

Maska med + škorica

Ingrediencie sú v tejto maske špeciálne zložené tak, aby čo najviac prospievali mastnej a problematickej pleti. Med a škorica majú antibakteriálne a vysušujúce účinky. K tejto maske pridajte ešte citrónovú šťavu, ktorá bojuje proti jazvám a začervenaniu. Ľubovoľné je ešte použitie ovsených vločiek, ktoré pleť omladzujú a majú vyhladzujúci a zjemňujúci účinok. Masku nechajte účinkovať na pleti 5 minút.

ZDROJ: trendyzena.sk

ZDROJ FOTO: info.sk