Stále máme okresy, kde je každý piaty človek nezamestnaný, uviedla podpredsedníčka vlády SR

Autor: Redakce
Na snímke ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu SR Veronika Remišová (Za ¾udí) poèas tlaèovej konferencie na tému: Národné centrum zdravotníckych informácii so Sociálnou poisovòou už od 1. júna 2022 uvádza do praxe elektronickú PN (ePN) 31. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** elektronická PN Sociálna poisovòa
Dotačnú podporu najmenej rozvinutých okresov Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR za uplynulé tri roky zvýšilo o takmer 40 %.  


Vlani pomohli vytvoriť 500 pracovných miest. Vo štvrtok o tom informovala na tlačovej konferencii vicepremiérka a dočasne poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí). Najmenej rozvinuté okresy majú najvyššiu nezamestnanosť v SR. Tú chcelo MIRRI znížiť aj pomocou novely zákona, ktorú presadili, a podľa nej už o dotáciách nerozhoduje okresný úrad, ale výbor, respektíve komisia zložená zo zástupcov samospráv, kraja, akademickej obce, mimovládnych organizácií, sociálnych partnerov a ministerstva. 


"Z regionálnych príspevkov podporujeme menšie projekty v území, a to také, ktoré do týchto okresov prinesú nové a hlavne udržateľné pracovné miesta," uviedla podpredsedníčka vlády SR. "Stále máme okresy, kde je každý piaty človek nezamestnaný," dodala. Ministerstvo investícií tiež za uplynulý rok vytvorilo 500 nových udržateľných pracovných miest na základe dotačnej podpory 243 projektov pre najmenej rozvinuté okresy.


ZDROJ: info.sk
ZDROJ FOTO: Facebook