SNS vyzýva Hegera, aby o tomto ani neuvažoval

Autor: Redakce
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (O¼aNO) poèas rokovania 86. schôdze vlády SR v Bratislave 22. júna 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Mimoparlamentná SNS vyzýva Eduarda Hegera (OĽANO), aby ani neuvažoval o dodávkach zbraní na Ukrajinu.

 

 

Pripomína mu, že na žiadne takéto zásadné rozhodnutia už nemá politický mandát. Išiel by nad rámec svojich kompetencií. Informovala o tom riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová. Dodávky zbraní na Ukrajinu sú podľa strany priamym ohrozením bezpečnosti slovenských občanov. Hegerovi by mal byť podľa SNS príkladom francúzsky prezident Emanuel Macron. Ten si mal nechať zadné dvierka pri rokovaniach a vyhol sa priamej odpovedi, či Francúzi dodajú zbrane na Ukrajinu. „Žiadna zo svetových mocností nechce priamo zasahovať do konfliktu Ukrajiny a Ruska,“ zdôrazňuje SNS. Vyzýva ho preto len na nevyhnutné politické kroky, aj vzhľadom na blížiace sa predčasné parlamentné voľby.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas stretnutia s Hegerom na samite EÚ v Bruseli oficiálne požiadal Slovensko o dodanie stíhačiek MiG-29 na obranu pred ruskou agresiou. Heger povedal, že Slovensko urobí maximum, aby tejto požiadavke vyhovelo. Na otázku, kedy by k dodávke lietadiel mohlo dôjsť, Heger uviedol, že to ukážu rokovania. Zdôraznil, že slovenská vláda má záujem o čo najrýchlejšie ukončenie rokovaní. Rezort obrany potvrdil, že o ďalšej vojenskej pomoci Ukrajine rokuje.

 

 

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook