Smer-SD tvrdí, že Pellegrini chce vládnuť s pravicou a liberálmi

Autor: Redakce

Tým, že strana Hlas-SD vylúčila povolebnú spoluprácu so Smerom-SD, zmarila akékoľvek šance na vytvorenie ľavicovej vlády, tvrdí strana Smer-SD. Strana je toho názoru, že líder Hlasu Peter Pellegrini má ambíciu po voľbách vytvoriť vládu s pravicovými a liberálnymi stranami, teda s Progresívnym Slovenskom (PS) a stranou Sloboda a Solidarita (SaS) a berie tento zámer na vedomie.

„V spolupráci s SaS a Progresívnym Slovenskom, ktoré nenávidia ľavicové hodnoty, sa však nedá robiť žiadna ľavicová politika. Smerovanie Slovenska po prípadnom vytvorení takejto vlády je určené úplne presne – manželstvá osôb rovnakého pohlavia, adopcia detí takýmito pármi, legalizácia narkotík, ďalšia podpora vojny na Ukrajine, či úplne nekritický vzťah k EÚ a NATO,“ uviedla strana Smer-SD v tlačovej správe.

Dodala, že takúto politiku nemieni podporovať a chce vynaložiť maximálne úsilie na to, aby dosiahli dobrý volebný výsledok a zmarili tak nielen návrat súčasnej vládnej koalície, ale aj zabránili vzniku vlády preferovanej Pellegrinim. Smer-SD doplnil, že rozumejú Pellegriniho „krúteniu sa“ počas posledných dní. Myslia si, že sa snaží upokojiť svoje voličstvo, keďže jeho vyjadrenia o vylúčení strany Smer- SD a hnutia Republika z povolebnej spolupráce podľa Smeru vyvolali diskusiu aj medzi ľavičiarmi v Hlase. „To, že predseda Hlasu im ponúka vládnu koalíciu zloženú s SaS a Progresívnym Slovenskom, je v príkrom rozpore s ich predstavami o potrebe ľavicovej politiky pre Slovensko,“ tvrdí Smer-SD.

 

ZDROJ: Webnoviny.sk

ZDROJ FOTO: Facebook