Sme hodnoverná alternatíva voči Ficovej, ale aj voči tejto vláde a sme pripravení meniť Slovensko, skonštatoval Milan Majerský

Autor: Redakce

O Kresťansko-demokratické hnutie (KDH) je pri rokovaniach o možných predvolebných spoluprácach záujem.

 

Uviedol to v stanovisku predseda hnutia Milan Majerský. „Sme hodnoverná alternatíva voči Ficovej, ale aj voči tejto vláde a sme pripravení meniť Slovensko. Vnímajú to nielen voliči, ale tiež politici z iných strán,“ skonštatoval a dodal, že v posledných týždňoch a mesiacoch absolvoval mnoho rokovaní so zástupcami strán a tiež s osobnosťami z konzervatívneho spektra, ktoré majú záujem o spoluprácu s KDH.
Majerský zdôraznil, že KDH sa dlhodobo usiluje o spájanie kresťanskodemokratických konzervatívnych síl. Uvedomuje si dôležitosť situácie a tiež fakt, že nemôžu dopustiť prepadnutie žiadneho hlasu v blížiacich sa voľbách. V hnutí sú pripravení vytvoriť zázemie pre konzervatívne a demokraticky zmýšľajúce osobnosti. Podotkol, že je v záujme kresťanskodemokratických voličov, aby mali k dispozícii overenú a jasne vyprofilovanú voľbu. V KDH sa aktuálne sústredia na agendu hnutia a na posilňovanie dôvery u voličov. „Keď bude nejaké zásadné stanovisko, budeme ho verejnosti zodpovedne komunikovať. Keďže nie je jasný ani len termín parlamentných volieb, stále považujeme úvahy o možných predvolebných spoluprácach za predčasné,“ dodal Majerský.

ZDROJ: webnoviny.sk
ZDROJ FOTO: Facebook