Slovensko a cena na festivale v Cannes! Scenár slovenského scenáristu a dramaturga získal Zvláštnu cenu poroty ScripTeast-u

Obrovský úspech vo  svete filmu. Slovensko sa teší z ceny za scenár Prievozník od slovenského scenáristu a dramaturga RTVS Jána Koóša, ktorý získal na filmovom festivale v Cannes Zvláštnu cenu poroty ScripTeast-u (XVI. Cena Krzysztofa Kieslowskeho) za ostro odpozorované a kreatívne stvárnenie absurdného sveta a jeho hrdinov.

Komédiu o 76-ročnom jazzmanovi, majiteľovi pohrebného ústavu, a jeho dvoch sestrách, ktorí sa vydajú hľadať stopy po identite svojho otca, pripravuje spoločnosť ALEF FILM & MEDIA s podporou Audiovizuálneho fondu. Režisérom je Juraj Nvota.

„Je super pocit, keď texty, ktoré píšete do šuflíka, lebo ste plný pochybností, objaví a ocení aj niekto mimo Slovenska. Ale, samozrejme, scenár je bez filmovej podoby ničím a nás čaká ešte veľa práce, na ktorú sa nesmierne teším,“ povedal ocenený scenárista a dramaturg Trojky RTVS Ján Kóoš.

„My na Trojke sme veľmi hrdí, že náš mladý kolega Janko Koóš získal takéto jedinečné ocenenie za svoj scenár,“ povedala intendantka Trojky Judita Gembická.

ZDROJ: netky.sk

ZDROJ FOTO: FB