Slová chlapa v politike? „Ako chceme ďalej spolu vládnuť, keď sa do krvi dourážame?“ hovorí Stančík

Autor: Redakce

Koaličný spor nenechá chladným hádam nikoho. Postupne reagujú aj ostatní politici. Niektorí slušne, iní zase s horúcou hlavou. Zdá sa, že minimálne Andrej Stančík v tom má úplne jasno.

Väčšina koaličných politikov je stále za dovládnutie v 4-koalícii. „Všetci hovoríme, že nám ide o dovládnutie v 4 koalícii. Som presvedčený, že je to najlepšie riešenie.
Akékoľvek vzájomné útoky, či akcie a reakcie túto šancu efektívne znižujú a zmenšujú priestor pre rokovanie,“ zhodnotil situáciu Stančík.
Dipolomaticky sa pýta, ako chceme ďalej spolu vládnuť, keď sa do krvi dourážame? „Potom sú slová o dovládnutí a spolupráci len zástierkou a ide nám o predčasné voľby, v ktorých sa budeme udierať, zatiaľ čo sa Pellegrini s Ficom a Mazurekom budú smiať,“ dodal s tým, že práve pre to, nebude podnikať žiadne útoky , ani na žiadne reagovať. „Ľudí to aj tak len otravuje a znechucuje,“ zhrnul.
Nedalo mu neozvať sa na fámy o odchode Jaroslava Naďa z postu ministra. „Odchod Jara Naďa by bol ranou. Jara mám rád ako ministra, ale aj ako človeka. Obdivujem na ňom jeho zápal, bojovnosť a húževnatosť. To síce niekedy vyvolá nevôľu, no bez spomínaných vlastností by sme nemali DCA a Ukrajina našu S 300.

Asi navždy si budem pamätať, ako počas rokovania o dohode s USA čítal svoju reč, ktorú v pléne nebolo počuť kvôli sirenám a útokom extrémistov. Nevzdal sa a dohoda bola nakoniec schválená,“ skonštatoval.
Jeho slová o možnom odchode Stančíka veľmi prekvapili a aj vystrašili. „Jeho znechutenie chápem. Sám mám už dosť večných žabomyších vojen a špirály akcií a reakcií, ktoré znechucujú ľudí a zatieňujú úspechy tejto vlády. Napriek tomu som presvedčený, že súčasná 4 koalícia je najlepšou alternatívou pre túto krajinu. Žiadna menšinová vláda s podporou Kuffovcov nemá zmysel a neviem si predstaviť, ako by títo ľudia vôbec podporili proeurópsku vládu, ktorá sa jasne stavia na stranu Ukrajiny. Môžete si o SAS myslieť čokoľvek, no bez ich podpory by neprešli zásadné reformy, rovnako ako by neprešli reformy ich ministrov bez jasnej podpory premiéra a klubu. Verím, že sa nakoniec so SAS dohodneme a vláda bude pokračovať. A s Jarom ako ministrom obrany,“ dodal na záver.
ZDROJ: FB Andrej Stančík
ZDROJ FOTO: FB Andrej Stančík