Šesťdesiatročný muž sa dal zámerne zaočkovať proti ochoreniu 90-krát! Mal na to takýto dôvod!

Muž z mesta Magdeburg na východe Nemecka dostal počas niekoľkých mesiacov približne 90 dávok vakcín v rôznych očkovacích centrách v spolkovej krajine Sasko predtým, ako ho v apríli zadržala polícia.

Šesťdesiatročný Nemec sa dal zámerne zaočkovať proti ochoreniu, aby mohol predávať sfalšované očkovacie preukazy s pravými číslami šarží vakcín ľuďom, ktorí sami odmietajú vakcináciu.

Úrady muža vyšetrujú pre neoprávnené vydávanie očkovacích preukazov a falšovanie dokladov, píšu AP a DPA. Prichytili ho vo vakcinačnom stredisku v meste Eilenburg v nemeckej spolkovej krajine Sasko, keď sa už druhý deň za sebou dostavil na očkovanie. Polícia mu zhabala niekoľko čistých očkovacích preukazov a začala trestné konanie.

Bezprostredne nebolo jasné, aký vplyv malo približne 90 dávok vakcín proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19 od rôznych výrobcov na zdravie muža.

Nemecká polícia v uplynulých mesiacoch uskutočnila mnoho razií v súvislosti s falšovaním očkovacích pasov. Mnohí „popierači“ ochorenia sa odmietajú dať v Nemecku zaočkovať, ale zároveň chcú mať žiadané COVID pasy, ktoré im výrazne uľahčujú prístup do verejného života aj na miesta, ako sú reštaurácie, kiná, divadlá, kúpaliská alebo pracoviská.

Nemecko už niekoľko týždňov zaznamenáva vysoký počet nakazených. Platnosť mnohých opatrení na potlačenie pandémie sa skončila minulý týždeň v piatok. Rúška už nie sú povinné v obchodoch s potravinami, stále ich však vyžadujú vo verejnej doprave. Vo väčšine škôl v Nemecku už žiaci tiež nemusia nosiť rúška.

Tamojšie zdravotnícke úrady v nedeľu hlásili vyše 74 000 nových prípadov nákazy za jediný deň. Celkovo zomrelo v Nemecku v súvislosti s COVID-19 už 130 029 ľudí.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: sme.sk