RUSKO PRIZNALO HYBRIDNÚ VOJNU!

Autor: Redakce
,,RUSKO PRIZNALO HYBRIDNÚ VOJNU. KONEČNE,“ uviedlo na svojej socialnej sieti Ministerstvo obrany Slovenskej republiky
Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov konečne priznal to, čo všetci vidia už minimálne od roku 2014. Rusko vedie voči Západu hybridnú vojnu a je pripravené ju viesť ešte veľmi dlho.
To znamená, že Rusko vedome a cielene ovplyvňuje verejnú mienku, šíri hoaxy, zakladá a podporuje rôzne dezinformačné médiá a robí všetko pre to, aby rozložilo spoločnosť v demokratických krajinách. A nechystá sa s tým prestať. Vieme, že v tomto prípade nejde o žiadny hoax ani 1. apríl, ale myslí to celkom vážne.
Ďakujeme každopádne za úprimnosť. Zariadime sa podľa toho.
Kým podľa pána Peskova je ruská spoločnosť „bezprecedentne zomknutá okolo prezidenta“, Západ a členské krajiny NATO a EÚ sú jednotnejšie ako kedykoľvek predtým, zomknuté okolo hodnôt ochrany demokracie a slobody a odhodlané pomáhať brániacej sa Ukrajine k jej víťazstvu. Žiadna zákerná hybridná vojna nám v tom nezabráni.
Náš odkaz znie: Slovenská republika intenzívne rozvíja špecifické spôsobilosti spravodajských služieb a ústredných orgánov štátnej správy s cieľom adekvátne reagovať na hybridné pôsobenie Ruska proti našim bezpečnostným záujmom. Okrem pomoci Ukrajine sme pripravení brániť sa aj sami.