Rusi masakrujú ďalej. Starostku ukrajinského mesta našli zavraždenú v plytkom hrobe

MOTYŽYN – Starostku dediny Motyžyn, jej manžela i syna zabili a pochovali v plytkom hrobe blízko hlavného mesta Kyjev, uviedol v pondelok poradca ukrajinského ministerstva vnútra Anton Heraščenko. Ukázal pritom telá obetí, ktoré boli čiastočne zasypané pieskom. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Od stiahnutia ruských jednotiek z miest a dedín v okolí ukrajinskej metropoly Kyjev do týchto oblastí prichádza ukrajinská armáda a ukazuje novinárom telá, o ktorých tvrdí, že sú civilné obete zabité ruskými vojakmi, zničené domy i vypálené vozidlá. Agentúra Reuters nebola schopná nezávisle overiť, kto zabil rodinu, ktorá sa nachádzala v plytkom hrobe pri Motyžyne západne od Kyjeva. Moskva odmietla tvrdenia, že zámerne cieli na civilistov a podobné správy o zabíjaní sú podľa nej „zinscenované“ s cieľom pošpiniť meno Ruska.

„Boli tu ruskí okupanti. Mučili a zavraždili celú rodinu starostky,“ povedal Heraščenko. Obete pritom identifikoval ako Oľhu Suchenkovú, jej manžela Ihora a syna Oleksandra, píše Reuters.

„Okupanti mali podozrenie, že spolupracujú s našou armádou a uvádzajú nám miesta, kam zacieliť naše delostrelectvo. Táto zberba mučila, masakrovala a zavraždila celú rodinu. Budú za to zodpovedať,“ dodal

Reportér agentúry Reuters videl telá v lese na okraji dediny Motyžyn v blízkosti jednej farmy, ktorá bola úplne zničená. V blízkosti bolo vidieť zhorený traktor a jedna z pochovaných obetí mala prelepenú hlavu. V studni neďaleko vypálenej farmy sa nachádzalo ďalšie telo muža, ktoré sa zdalo byť zviazané, píše Reuters.

V súvislosti s úmrtiami civilistov na Ukrajine vrátane dôkazov o zviazaných obetiach zastrelených zblízka a masovým nájdeným v oblasti, z ktorej sa stiahli ruské jednotky, v pondelok vypuklo celosvetové pobúrenie, pripomína Reuters.

ZDROJ: teraz.sk,Reuters

ZDROJ FOTO: TASR