Robert Kaliňák sa nezdá! V putách pózoval novinárom a kričal, že Matovič je zbabelec

Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhoduje o väzbe pre exministra vnútra Roberta Kaliňáka.Roberta Kaliňáka dnes krátko po 16.00 h priviezli na Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Novinári na neho podobne ako na iných obvinených čakali pri plote, od ktorého je vidieť do garáže, v ktorej parkuje auto eskorty.

Zväčša sú zvyknutí, že sa sa obvinený skrýva, v tomto prípade ich však prekvapil exminister vnútra, ktorý najprv vystrčil hlavu a potom aj celé telo. Zároveň zdvihol ruky nad hlavu, aby bolo vidno putá. Robert Kaliňák vedel, že novinárov práve tento záber zaujíma najviac.

Na fotografiách sa smeje a z priestoru medzi autami a vchodom do budovy súdu odchádza až v momente, keď ho príslušník NAKA odvedie. Ešte predtým kričal, že súčasný minister financií je „hrozný zbabelec“. Všetko zachytili aj fotografi.

Bývalého ministra zadržali ešte v stredu dopoludnia v rámci akcie Súmrak. Obvinili ho spoločne s Robertom Ficom z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ako aj ohrozenia bankového a daňového tajomstva. Podľa polície Fico a Kaliňák vlastnými nomináciami vytvorili organizovanú zločineckú skupinu.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: TASR