Republika: Miroslav Suja, bol bývalý kandidát za Most-Híd

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Miroslav Suja

Člen hnutia Republika, Miroslav Suja, má za sebou pôsobenie v inej politickej strane. V roku 2009 kandidoval za stranu Most-Híd do banskobystrickej župy. Informoval o tom podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.

 

Naď upozornil, že strana Most-Híd bola v minulosti dobre známa svojou prozápadnou a liberálnou orientáciou. Taktiež podporovala aktivity mimovládnych organizácií a udržiavala blízke vzťahy s USA.

Hovorkyňa strany Most-Híd, Klára Magdeme, v roku 2019 k tejto téme uviedla, že v roku 2009 hľadali partnerov v regiónoch a preto nadviazali spoluprácu aj so Stranou zelených, u ktorej videli možnosť reprezentácie témy životného prostredia. Miroslav Suja bol nominantom Strany zelených v okrese Detva, kde Most-Híd nemal regionálne zastúpenie. Podľa Magdeme nikdy neexistovala priama spolupráca medzi ich stranou a Sujom, a výsledky jeho politického pôsobenia nezaznamenávali.

Magdeme tiež zdôraznila, že vo vtedy novovznikajúcej strane sa ocitli ľudia, ktorí sa pokúšali ťažiť z popularity strany, ale boli neskôr z rôznych dôvodov vylúčení.