Rastislav Káčer sa priznal, že má k pánovi prezidentovi Pavlovi aj silný osobný vzťah

Autor: Redakce
Dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer sa pochválil, že k pánovi prezidentovi Pavlovi má aj silný osobný vzťah.
Návšteva ako dôkaz jedinečnosti slovensko-českých vzťahov. Prvá zahraničná cesta prezidenta Českej republiky Petra Pavla viedla na Slovensko, a to len niekoľko dní po inaugurácii. Je to silné gesto, ktoré potvrdzuje zachovanie tradície, ale tiež fakt, že nemáme bližšieho partnera, spojenca a priateľa ako Česko.
,,Veľmi si to vážim, nielen ako šéf diplomacie, ale aj ako občan so silnou emóciou pre naše spoločné, československé dedičstvo.Bolo mi veľkou cťou zúčastniť sa v úvode pracovného týždňa na časti oficiálneho programu návštevy pána prezidenta Petra Pavla v Bratislave,“ uviedol  Káčer na svojej sociálnej sieti.
Rozhovory hláv štátov potvrdili, že aj 30 rokov po rozdelení federácie sú naše vzťahy nadštandardné na všetkých úrovniach – politickej , ekonomickej, diplomatickej, občianskej aj kultúrnej. Máme sa radi, rozumieme si, sme si blízki, a to vytvára základ pre našu pevnú spoluprácu aj na európskej či medzinárodnej úrovni. Navyše, úzka spolupráca Slovenska a Česka má dnes aj mimoriadny strategický význam a to, že sa môžeme jeden na druhého spoľahnúť, si musíme udržať.
,,Priznám sa, k pánovi prezidentovi Pavlovi mám aj silný osobný vzťah. Poznáme sa dlhé roky, spája nás aj podobná profesionálna minulosť v rámci Severoatlantickej aliancie (NATO).  Aj vďaka tomu som presvedčený, že od nového českého prezidenta môžeme očakávať absolútne jasný hodnotový postoj v oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky, a to vrátane podpory Ukrajiny. Česko  je silným hráčom v Európskej únii NATO a ja sa na ďalšiu našu spoluprácu, bilaterálnu aj strategickú na medzinárodných fórach, veľmi teším, dodal.

 

 

ZDROJ: Facebook.com/kacerrastislav

ZDROJ FOTO: Facebook.com/kacerrastislav