Prezidentka Zuzana Čaputová: Politické útoky neustávajú, niektoré strany si zo mňa urobili terč

Autor: Lucia Peštová
Zdroj fotro: FB reprofoto Zuzana Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová sa po svojom oznámení, že sa nebude opätovne uchádzať o post hlavy štátu, stretáva so stále trvajúcimi útokmi na svoju osobu a rodinu zo strany niektorých politických strán. Tieto neustále útoky, ktoré neochabujú ani po jej rozhodnutí nekandidovať na druhý prezidentský mandát, pretrvávajú v politickej diskusii na Slovensku.

 

Prezidentka Zuzana Čaputová v relácii televízie TA3 V politike prezradila, že očakávala, že po jej rozhodnutí o nepokračovaní v prezidentskom úrade sa útoky na jej osobu a rodinu oslabia. Naopak, niektoré politické strany ju stále zneužívajú ako terč a prostredníctvom nej sa snažia mobilizovať voličstvo. Toto je pre prezidentku zrejmým signálom, že polarizácia politického prostredia na Slovensku má výrazný vplyv na verejnú diskusiu a jej osobnú integritu.

Aj keď po oznámení, že sa neuchádza o druhý prezidentský mandát, odpadol stres z potreby urobiť toto ťažké rozhodnutie, stále zostáva tlak spojený s výkonom prezidentského mandátu. Prezidentka zdôraznila, že zatiaľ nerozmýšľa o svojej budúcej kariére, ale chce naďalej aktívne prispievať k Slovensku a hájiť hodnoty, ktoré sú jej dôležité.

Zuzana Čaputová získala v roku 2019 prezidentský mandát so sloganom „Slovensko pri zmene,“ a počas svojej funkcie sa snažila presadzovať transparentnosť, spravodlivosť a právny štát. Jej odchod z prezidentskej funkcie bude mať významný dopad na politickú scénu na Slovensku, a mnohí občania a politici budú sledovať, ako sa bude jej kariéra vyvíjať v budúcnosti.