Predseda vlády vyzýva na urýchlené vyplatenie pomoci samosprávam, varuje pred vplyvom populistov

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Eduard Heger

Bývalý predseda vlády, Eduard Heger, vyzýva súčasnú úradnícku vládu na urýchlené vyplatenie pomoci samosprávam. Heger upozorňuje, že ešte za jeho vedenia bolo vyčlenených 200 miliónov eur na túto pomoc, pričom takmer polovica bola vyplatená. Zvyšné finančné prostriedky sú nachystané v schválenom štátnom rozpočte.

 

Eduard Heger, bývalý predseda vlády, informuje na sociálnej sieti, že ešte počas jeho funkčného obdobia bolo vyčlenených 200 miliónov eur na pomoc samosprávam. Z tohto finančného balíka bolo takmer polovica vyplatená ešte počas jeho vlády. Zvyšné peniaze sú k dispozícii v schválenom štátnom rozpočte a Heger vyzýva súčasnú úradnícku vládu, aby urýchlene rozhodla o ich vyplatení.

Heger zdôrazňuje, že vyplatenie pomoci samosprávam je dôležité v tejto situácii a odklad tohto procesu vytvára priestor pre populistov, najmä okolo Roberta Fica, ktorí zneužívajú túto tému v rámci predvolebnej kampane. Heger vyzýva súčasnú vládu, aby jednoducho podpísala rozhodnutie a umožnila rýchle vyplatenie pomoci.

Toto varovanie predsedu bývalej vlády Eduarda Hegera poukazuje na politickú manipuláciu s témou pomoci samosprávam a zdôrazňuje potrebu zabezpečiť rýchlu a efektívnu podporu v tejto oblasti. Heger apeluje na zodpovednosť súčasnej vlády a vyzýva ju k rozhodnutiu vo veci vyplatenia týchto finančných prostriedkov.