Predseda Európskej rady Charles Michel v piatok obvinil Rusko z „hrozného“ raketového útoku!

Predseda Európskej rady Charles Michel v piatok obvinil Rusko z „hrozného“ raketového útoku na železničnú stanicu vo východoukrajinskom meste Kramatorsk. Michel uviedol, že Moskva takto odrezala civilistom únikovú cestu. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.

„Je hrozné vidieť ruský úder na jednu z hlavných staníc využívaných civilistami, ktorí sa evakuujú z oblasti, kde Rusko stupňuje svoje útoky,“ napísal Michel na Twitteri.

„Ostro odsudzujem bezohľadný útok… Ruska z dnešného rána,“ uviedol v inom tvíte šéf diplomacie Európskej únie Josep Borrell.

Agentúra AFP označila útok na železničnú stanicu v Kramatorsku za jeden z najsmrteľnejších útokov, ku ktorému počas šesťtýždňového konfliktu na Ukrajine doposiaľ prišlo. Podľa posledných informácii, ktoré AFP poskytli miestni záchranári, zahynulo pri útoku najmenej 35 ľudí. Predtým bola zverejnená informácia aj o vyše 100 zranených.

Ukrajinská železničná spoločnosť uviedla, že stanicu v Kramatorsku zasiahli dve ruské rakety. Vysvetlila tiež, že táto stanica sa používa na evakuáciu civilistov z bombardovaných oblastí do bezpečnejších častí krajiny.

Ukrajinské železnice vo štvrtok informovali, že v danom regióne boli zablokované tri vlaky po vzdušnom nálete na železničnú trať.

Úrady na východe Ukrajiny vyzývajú občanov, aby sa presunuli do bezpečnostných oblastí, keďže ukrajinská armáda predpokladá, že ruské jednotky sa preskupujú a pripravujú na novú ofenzívu v Donbase na východe Ukrajiny.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: hnonline.sk