Prečo Fico odmietol vypovedať?! Potvrdil to aj jeho obhajca

Obvinený expremiér a líder Smeru-SD Robert Fico prichádza vypoveda na Prezídium PZ 26. apríla 2022 v Bratislave. Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Súmrak obvinila Fica a exministra vnútra Roberta Kaliòáka zo zloèinu založenia, zosnovania a podporovania zloèineckej skupiny, preèinu zneužívania právomoci verejného èinite¾a, ako aj pre opakovaný zloèin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikaèného a daòového tajomstva. V prípade sú obvinení aj nitriansky podnikate¾ Norbert B. a policajný exprezident Tibor G. FOTO TASR - Jaroslav Novák *** Local Caption *** predseda Smer SD Robert Fico bývalý premiér príchod kauza Súmrak zloèinecká skupina zloèin založenie

Národná kriminálna agentúra obvinila v rámci akcie Súmrak Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. V prípade sú obvinení aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör a policajný exprezident Tibor Gašpar.

Obvinený expremiér a líder Smeru-SD Robert Fico odmietol v utorok vypovedať pred policajným vyšetrovateľom. Potvrdil to jeho obhajca David Lindtner. Dôvodom podľa jeho slov je, že Fico neporozumel obvineniu v kauze Súmrak, žiadali, aby im ho vyšetrovateľ vysvetlil.

„Nebol nám vysvetlený obsah uznesenia tak, aby sme mu porozumeli,“ podotkol Lindnter. Priblížil, že Fico bude vypovedať, ak mu tieto informácie poskytnú. Líder Smeru-SD avizoval, že sa k prípadu vyjadrí aj počas utorkovej tlačovej konferencie.

Obvinený expremiér a líder Smeru-SD Robert Fico prišiel v utorok doobeda vypovedať na policajné prezídium v Bratislave. Podľa Denníka N bol na prezídiu aj Norbert Bödör, ktorý sa však nezdržal dlho, čiže zrejme nebol vypovedať. Pri odchode opakoval, že sa nebude vyjadrovať. Jeho advokát Michal Mandzák pre televíziu Markíza potvrdil, že dôvodom návštevy na prezídiu bol jednoduchý úkon, ktorý však nešpecifikoval.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: TERAZ.SK