Poslanec Taraba spáchal trestný čin! Bude čeliť aj trestnému stíhaniu?

Autor: Redakce
Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Tomáš Taraba svojím výrokom, podľa Jána Sabola, naplnil znaky skutkovej podstaty trestného činu ohovárania a pred trestným stíhaním ho chráni iba poslanecká imunita.

 

 

„Preto podávam aspoň občianskoprávnu žalobu na ochranu cti a dobrého mena, kde Tarabu imunita nechráni. Je neprípustné, aby v rámci prízemných politických súbojov politici beztrestne neprávom osočovali a urážali ostatných občanov Slovenskej republiky,“ uvádza v stanovisku podnikateľ Jána Sabola. Poslanec Tomáš Taraba minulý týždeň v rámci rozpravy v pléne vyhlásil: „Čo si vy myslíte, čo vy tu koho budete okydávať? Vy ste koľko zarobili na tých plastových fľašiach, čo ste to tu nastavili pre Sabola? Koľko? Prečo ste dali na neziskovku plastové fľaše, kde končí miliarda?“. Sabol sa bráni a tvrdí, že tento výrok verejne navodzuje dojem, že jeho osoba, resp. firmy, ktoré spoluvlastní profitujú na systéme zálohovania nápojových obalov nealkoholických nápojov a piva. A to až na úrovni miliardy eur ročne. „Je to nehorázna a preukázateľná lož,“ vyhlásil Sabol. Podnikateľ v stanovisku, ktoré poskytol médiám tvrdí, že systém zálohovania nápojových obalov zabezpečuje nezisková organizácia, ktorú založili združenia reprezentujúce výrobcov nealkoholických nápojov a piva, a obchodné reťazce, ktoré na Slovensku predávajú nealkoholické nápoje a pivo. Konkrétne ide o Slovenskú alianciu moderného obchodu, Zväz obchodu Slovenska, Slovenské združenie výrobcov piva a sladu a Asociáciu výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd. Tieto organizácie reprezentujú všetky rozhodujúce subjekty pôsobiace na tomto trhu.

 

 

O systéme zálohovania rozhodla Národná rada SR schválením príslušného zákona v riadnom legislatívnom procese. „Realitou je, že väčšina výrobcov – a aj ja osobne – sme to nevítali, nepodporovali a neiniciovali. Systém totiž významne zaťažuje obchod s našimi výrobkami a našich konečných zákazníkov, pričom ciele recyklácie sa dali splniť aj menej zaťažujúcimi spôsobmi. Zákon sme preto iba akceptovali tak, ako musíme akceptovať aj akýkoľvek iný zákon,“ uviedol v stanovisku Sabol. Poslanec Taraba, podľa jeho vyjadrení, tak svojím výrokom preukázal zreteľný zlý úmysel poškodiť moje meno.  „V prípade, ak si trúfne zopakovať svoj výrok aj mimo pôdy Národnej rady, (kde nebude chránený imunitou), bude čeliť aj trestnému oznámeniu za trestný čin ohovárania,“ píše podnikateľ v závere stanoviska.

 

ZDROJ: topky.sk

ZDROJ FOTO: FB