Poslanec Národnej rady prezradil čo sa deje, keď niektorí poslanci nechcú zahlasovať za niektorý z návrhov

Autor: Redakce
Na snímke plénum poèas 63. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 30. marca 2022. Poslanci Národnej rady (NR) SR zaèali v stredu krátko predpoludním rokova o opoziènom návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (O¼ANO) z funkcie. Mimoriadnu schôdzu inicioval Smer-SD. Na rokovanie prišli okrem Mikulca aj viacerí èlenovia vlády vrátane premiéra Eduarda Hegera (O¼ANO). Pod¾a opozície minister nezvláda riadenie uteèeneckej krízy vyvolanej vojnou na Ukrajine a zveril ho menším súkromným firmám. FOTO TASR - Jaroslav Novák
V hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) je hlasovanie založené na slobodnom princípe.


V diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní to povedal poslanec Národnej rady (NR) za OĽaNO Róbert Halák. „Keď sa pozrieme na jednotlivé hlasovania, nie sú všetky jednotné. Pred každou schôdzou máme v parlamente stretnutie a sedíme nad každou jednou predloženou novelou,“ uviedol poslanec. Halák tvrdí, že veľakrát sa stane, že počas stretnutia niektorí poslanci nechcú zahlasovať za niektorý z návrhov. „Keď takáto situácia nastane, zákon začneme hlbšie rozoberať s predkladateľom a vzniká ďalšie rokovanie. 


Následne sa poslanec rozhodne, či zahlasuje alebo nie,“ vysvetlil Halák. Poslanec Halák v relácii vylúčil spoluprácu s poslancami, ktorí do parlamentu kandidovali na kandidátke strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (Kotlebovci-ĽSNS), Tomášom Tarabom, Štefanom Kuffom a Filipom Kuffom (všetci Život-NS). Reagoval tak na otázku moderátora Nora Dolinského, či sa OĽaNO bude pri hlasovaní na nich spoliehať. „Za občiansko-demokratickú platformu sme verejne vyjadrili svoj názor, v ktorom sme vylúčili spoluprácu s nedemokratickými stranami,“ uviedol.

ZDROJ: webnoviny.sk

ZDROJ FOTO: Facebook