Politické strany na Deň obetí holokaustu a rasového násilia: Varujeme pred nenávisťou v spoločnosti

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: bing.com

Dnes, 9. septembra, si politické strany na Slovensku pripomínajú Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia. Tento deň je príležitosťou zdôrazniť dôležitosť pamäti a varovať pred nenávisťou v spoločnosti.

 

Róbert Fico, predseda Smeru-SD, vyzval ľudí, aby nezabúdali na hrôzy holokaustu a zdôraznil, že existuje obrovské množstvo dôkazov o jeho pravdivosti. Významné je aj to, že stále žijú svedkovia, ktorých táto tragédia postihla.

Michal Šimečka, líder Progresívneho Slovenska, upozornil na to, že fašizmus a nenávisť prinášajú iba utrpenie. Vyzval k ostražitosti voči klamstvám a obviňovaniu obetí.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) pripomenulo, že tento pamätný deň upozorňuje na historické zlyhania štátu a spoločnosti. Poučenie z minulosti nesmie byť zanedbávané, a je potrebné stále bojovať proti nenávisti a diskriminácii.

Demokrati zdôrazňujú, že je na nás, či dáme priestor nenávisti. Vyzvali k boju proti antisemitizmu, protirómskemu zmýšľaniu a všetkým formám nenávisti, ktorým čelíme. Upozornili na aktuálnu hrozbu fašizmu, ktorá môže vzrásť po nadchádzajúcich voľbách.

september je dôležitým dňom, keď si pripomíname hrôzy holokaustu a rasového násilia. Je to príležitosťou na reflexiu a záväzok bojovať proti nenávisti a diskriminácii vo všetkých jej formách.