Polícia opätovne obvinila Martina Borguľu zo strany Sme rodina z podplácania finančnej polície

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Martin Borguľa

Policajný prezident Štefan Hamran na štvrtkovej tlačovej konferencii oznámil, že polícia obvinila poslanca Národnej rady SR. Zatiaľ nezverejnil meno obvineného poslanca, no predseda strany Smer, Robert Fico, uviedol, že ide o poslanca Martina Borguľu zo strany Sme rodina. Borguľa bol v minulosti obvinený z korupcie, ale jeho stíhanie bolo neskôr stopnuté generálnou prokuratúrou ako nezákonné. Teraz ho však Fico obvinil znova. Borguľa reagoval na sociálnej sieti, kde označil obvinenie za snahu o ovplyvňovanie volieb zo strany polície a prekrývanie ich vlastných prešľapov. Uviedol, že polícia mu opätovne vzniesla obvinenie za skutok zo začiatku leta 2018, pričom podľa neho polícia nemá žiadne nové dôkazy. Podobne ako v minulosti, aj teraz tvrdí, že žiadny trestný čin nespáchal a obvinenie považuje za účelové.

 

Polícia opätovne obvinila poslanca Národnej rady (NR) SR, avšak meno obvineného poslanca nezverejnili. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to oznámil policajný prezident Štefan Hamran. Predseda strany Smer, Robert Fico, však následne zverejnil, že ide o poslanca Martina Borguľu zo strany Sme rodina. Tento krok prichádza po tom, čo Borguľu vlani obvinili z korupcie, no jeho stíhanie bolo stopnuté generálnou prokuratúrou ako nezákonné. Teraz ho však Fico znova obvinil.

Šéf polície, Štefan Hamran, na tlačovej konferencii zdôraznil, že polícia nechce mať ohľad na politickú príslušnosť ani postavenie osoby, keď ide o vyšetrovanie. Cieľom je konanie voči každému jednotlivcovi rovnako.

Reakcia Martina Borguľu na nové obvinenie nebola zďaleka pozitívna. Na sociálnej sieti sa vyjadril, že ide o snahu o ovplyvňovanie volieb políciou a prekrývanie jej vlastných prešľapov. Očividne sú jeho pocity k obvineniu veľmi negatívne.

„V týchto dňoch sme obvinili poslanca Národnej rady SR, je to nová informácia, na ktorej sme sa dohodli s vyšetrovateľom, že ju môžeme dať von. V súčasnosti sa doručuje obvinenie,“ uviedol šéf polície. Tento krok zrejme súvisí s vyšetrovaním trestného činu, ktorého sa Martin Borguľa mal dopustiť ešte v roku 2018.

Pôvodne bol Martin Borguľa obvinený z podplácania, konkrétne mal zaplatiť 50-tisíc eur bývalému funkcionárovi Národnej jednotky finančnej polície Marianovi Kučerkovi. Vo výpovedi tvrdil, že ho vydierali a obvinil ho z vydierania, no polícia tento prípad zastavila a stíhanie zastavila ako nezákonné.

V poslednom vyjadrení Borguľa naďalej trvá na tom, že žiadny trestný čin nespáchal a obvinenie vníma ako účelové. Zatiaľ sa musíme len domnievať, ako sa situácia bude ďalej vyvíjať a aké dôkazy predloží polícia pri svojom obvinení.