Policajná kuriozita! Opitá vodička tvrdila, že nafúkala z vody do ostrekovača

Vodička s takmer dvoma promile alkoholu a malou dcérou na zadnom sedadle vozidla chcela uniknúť policajnej hliadke. Dopravní policajti z Nitry počas zvýšeného dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky zastavili v obci Výčapy – Opatovce dve vozidlá a chceli vykonať u vodičov dychové skúšky. Vodič jedného z nich začal unikať, informovala polícia.

Policajti začali unikajúce vozidlo prenasledovať. Na znamenie, aby zastavil, vodič nereagoval a cez obce uháňal rýchlosťou 120 kilometrov za hodinu. Policajtom sa podarilo auto zastaviť, za volantom sedela 36-ročná žena. V aute viezla svoju osemročnú dcéru, ktorá nebola pripútaná bezpečnostným pásom a nesedela v detskej autosedačke.

Policajti vodičku vyzvali, aby predložila doklady potrebné na vedenie motorového vozidla. Taktiež bola podrobená dychovej skúške, ktorej výsledok bol takmer dve promile. Policajtom tvrdila, že nepila a že alkohol bude mať určite z vody do ostrekovača. Vodička putovala do policajnej cely v Leviciach. Polícia vedie v tejto veci trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

ZDROJ: teraz.sk, Facebook

ZDROJ FOTO: Facebook