Pojednávanie v prípade údajného ohovárania Moniky J. bude pokračovať až na konci augusta

Autor: ah
Monika Jankovská
Pojednávanie v prípade údajného ohovárania Moniky J. bude pokračovať až na konci augusta

BRATISLAVA  – Pojednávanie s už bývalým majiteľom baru Fatima Ondrejom Janíčkom, ktorý čelí obžalobe pre údajné ohováranie bývalej štátnej tajomníčky Moniky J. bude pokračovať až koncom augusta. Janíček tak napísal na sociálnej sieti.

„Márne som čakal, že dnes to ukončíme… chobotnica a zvrátený stav justície majú tak blízko, že obštrukcie od madame J. sudca prijal, a preto vytýčil pojednávanie na 31.8.2021 na Okresnom súde Bratislava I,“ uviedol Janíček s tým, že dúfa v skorý koniec procesu. „Čo je však podstatné, Monika J. podľa znalca z oboru psychológie a psychiatrie je spôsobilá na všetky úkony, teda opäť sa hrala iba na debila, aby sa dostala z väzby,“ dodal Janíček.

Janíček je obžalovaný pre trestné činy krivej výpovede a ohovárania v súvislosti s vyjadreniami na margo stíhanej bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky J. Dôvodom má byť jeho tvrdenie, že ešte ako sudkyňa prijala úplatok tri milióny slovenských korún za to, aby ho odsúdila.

Samotná Monika J. je pritom v kauze baru Fatima trestne stíhaná. Podľa obvinenia pomohla za úplatok v minulosti získať bar v Trenčíne členovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu.