Podľa Šeligu máme posledných 33 rokov dôvod na radosť!

Autor: Redakce
Podpredseda strany Za ¾udí Juraj Šeliga poèas tlaèového brífingu pred budovou Ministerstva vnútra SR na tému: Ministerka vnútra Saková na nahrávke hovorí, že nieèo nechce dovoli ¾udom zo zahranièia. Nevysvet¾uje èo. Množstvo ¾udí v zahranièí nedostalo hlasovacie lístky v súlade so zákonom. Bratislava, 9. február 2020. Foto: SITA/Jana Birošová
Demokracia a sloboda sú podľa poslanca parlamentu Juraja Šeligu (Za ľudí) dôvodom na radosť a aj Nežná revolúcia bola plná nádeje a radosti. 


„Neprepadnime blbej nálade, naopak, tešme sa, pretože posledných 33 rokov je dôvodom na radosť,“ uviedol vo svojom vyjadrení k 17. novembru. Za tie roky sme podľa neho prešli veľký kus cesty a z komunistickej nadvlády sme sa dostali do centra Európy. „Sme súčasťou Európskej únie, súčasťou NATO, môžeme slobodne cestovať, študovať, hovoriť a spájať sa s celým svetom. Všetci to, ako sa Slovensko zmenilo, vidíme, no najmä žijeme na vlastnej koži. Je to ten najlepší dôkaz toho, že za slobodu a demokraciu sa oplatí bojovať,“ dodal. Podľa poslanca by sme sa nemali nechať ovládnuť negativitou, lebo nie všetko je zlé, hoci aj u nás sa, tak ako všade, nájdu problémy. Tie sú ale podľa Šeligu na to, aby sa riešili. „Dnes máme aj vďaka Novembru ´89 všetko vo svojich rukách. A to je dôvod na radosť a oslavu,“ uzavrel.


ZDROJ: webnoviny.sk

ZDROJ FOTO: Facebook