Podľa premiéra je absurdné, aby Robert Fico poúčal o spravodlivosti

Autor: Redakce

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje za ohavné, ak si líder opozičného Smeru-SD „berie do úst“ inštitút ochrancu práv, keď ho sám roky ignoroval. Uviedol to v reakcii na štvrtkovú tlačovú konferenciu strany.

 

„Roky ste neboli schopný ani schváliť správu, s ktorou ombudsmanka prišla do Národnej rady SR. Čo ste urobili, keď poukázala na závažné porušenia základných práv a slobôd osôb postupom policajných orgánov, policajnú raziu v Moldave nad Bodvou alebo v Zborove či prieťahy a nečinnosť orgánov verejnej správy?“ pýta sa Heger.

Kritizuje Fica, že poúča o spravodlivosti, keď jeho najbližší spolupracovníci vypovedajú, ako sa za „jeho éry“ kradlo. „Viem, že vám a vašim kamarátom nie je príjemné chodiť po výsluchoch a súdoch, ale to je spravodlivosť. Nepoznáte to, lebo nemáte odkiaľ,“ poznamenal. Ešte horšie sú však podľa Hegera Ficove vyhrážky policajtom, ktorí si len robia svoju prácu. „Poctivým policajtom sa vyhrážate, že im zoberiete výsluhové dôchodky,“ uviedol.

Verejný ochranca práv (VOP) by mal mať podľa Smeru-SD možnosť prijímať opatrenia na nápravu stavu podstatne efektívnejšie, ako je to teraz. Fico avizoval aj precizovanie zákona umožňujúceho odoberať výsluhové dôchodky policajtom, ktorí sa zúčastnili na nezákonnej činnosti. Opätovne tiež kritizoval vedenie trestných stíhaní v mediálne známych kauzách.

 

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook