Podľa Hegera, štvavé kampane vedú len k ďalšiemu rozdeľovaniu občanov

Autor: Redakce
Na snímke Eduard Heger (O¼aNO) poèas tlaèovej konferencie pri príležitosti podpisu koaliènej zmluvy medzi stranami SaS, O¼aNO, NOVA, KDH, OKS a Zmena zdola o predvolebnej a povolebnej spolupráci v Bratislavskom kraji, 24. augusta 2017 v sídle SaS (Liberálny dom) v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje akúkoľvek komunikáciu verejných činiteľov, ktorá vedie k ďalšiemu rozdeľovaniu spoločnosti, za kontraproduktívnu.
Uviedla to jeho hovorkyňa Ľubica Janíková v súvislosti s vyjadreniami lídra OĽANO Igora Matoviča na sociálnej sieti.

„Čo sa týka vyjadrení jednotlivých politikov vrátane Igora Matoviča, k tomu sa predseda vlády vyjadril vo svojom statuse,“ uviedla Janíková s tým, že Heger sa usiluje o zmierlivý, kultivovaný, faktický a konštruktívny prejav. Na to vyzýva aj ostatných politických lídrov. Heger v utorok (3. 1.) na sociálnej sieti okrem iného napísal, že štvavé kampane vedú len k ďalšiemu rozdeľovaniu občanov. „Štvavé kampane proti policajtom, prokurátorom, sudcom, novinárom, liberálom či konzervatívcom, LGBTI+, Rómom, aktivistom či mimovládnym organizáciám sú hľadaním nepriateľa tam, kde nie je,“ uviedol.

Matovič v posledných dňoch uverejnil niekoľko statusov a komentárov, v ktorých sa vyhraňuje voči tzv. LGBTI+ ideológii. Kritizuje v nich napríklad operácie v súvislosti so zmenou pohlavia. Označil za choré, aby zmenu pohlavia podstupovali aj neplnoletí. V súvislosti so smerovaním OĽANO hovorkyňa zopakovala Hegerove slová, že tieto otázky si musia vyriešiť najskôr vo vnútri hnutia. „Je potrebná istá sebareflexia a analýza stavu, v akom sa hnutie nachádza,“ dodala.

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook