Podľa Hegera sa Richard Sulík znížil na úroveň Roberta Fica

Autor: Redakce
Dočasne poverený premiér Eduard Heger sa vyjadril na sociálnej sieti na adresu Richarda Sulíka.
,,V záujme zbierania lacných politických bodov sa dnes Richard Sulík znížil na úroveň Roberta Fica. Na tlačovej besede strašil ľudí Bruselom,“ uviedol.  Skutočným problémom nie je to, že po roku 2035 už nebudeme vyrábať autá s benzínovými a naftovými motormi. Zdroje ropy sú obmedzené a čelíme vážnym klimatickým problémom. Podľa Hegera sa s týmito faktami, podloženými množstvom vedeckých výskumov, sa s SaS snáď zhodnú.
Richard Sulík hovorí o téme, ktorá vôbec nie je nová. Spoločne ju odhlasovala drvivá väčšina členských štátov ešte v lete roku 2022. Európska rodina sa dohodla, že končí výroba vozidiel s naftovým a benzínovým motorom v roku 2035. Uzavreté. Mimochodom, rezort pod vedením Richarda Sulíka s návrhom súhlasil a poskytol podporné stanovisko, dodal Heger.  Aktuálnou témou je, aké motory budeme môcť vyrábať aj po roku 2035. Určite nie v našom záujme sa viazať výhradne na elektromobilitu.
,,Už teraz máme aj iné alternatívne palivá, ktoré by mali byť budúcnosťou. Zároveň, vývoj a inovácie v tomto smeru napredujú veľmi rýchlo a chceme byť pripravení. Naše automobilky už s týmto vývojom počítajú. Preto sa ako automobilová veľmoc budeme tvrdo zasadzovať, aby ľudia na Slovensku a automobilový priemysel sa posúvali vpred a nezaspali dobu.V Bruseli je náš hlas počuť a názory sú rešpektované. Myslím, že naša vláda to už viackrát preukázala,“ doplnil na záver.

ZDROJ: Facebook.com/premier.sr

ZDROJ FOTO: Facebook.com/premier.sr