Strana SaS spestrila predvolebnú kampaň diskusiou „Podkúr Sulíkovi v Trnave“

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: reprofoto

Predvolebná kampaň všetkých politických strán je v plnom prúde. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa rozhodla svoju predvolebnú kampaň spestriť diskusiou “Podkúr Sulíkovi v Trnave.” Počas dvoch hodín predseda strany SaS Richard Sulík odpovedal na všetky otázky aj tie “bez servítky”. Na stretnutie sa dostavil aj Juraj Krúpa tímlíder pre bezpečnosť, ktorý odpovedal na otázky týkajúce sa vojny na Ukrajine a našej bezpečnosti.

 

Do kaviarne v Trnave prišlo bezmála 15 ľudí. Padli otázky, týkajúce sa zdravotných poisťovní, zlého riadenia a následného vyhodenia šéfa všeobecnej zdravotnej. Krúpa dostal otázku, ako veľmi sme ako štát doplatili na pomoc Ukrajine. Taktiež padla otázka, či je pravda, to čo hovorí opozícia, že sa kvôli pomoci Ukrajine znižuje naša vlastná obrana. Nakoľko sa znižuje sklady zbraní. Krúpa potvrdil, že je to pravda a skutočne je naša obrana znížená. Témy týkajúce sa Ukrajiny, Ruska a ich možnosti mieru zaplnila 30 minút z diskusie. Sulík sa vyjadril, že podľa neho existujú tri možnosti ukončenia vojny. Tou prvou je smrť prezidenta Putina, druhá možnosť je, že sa Ukrajine minú vojaci a treťou, že príde dobrodinec, ktorý zabezpečí mier na oboch stranách bez ďalšej ujmy.

Z davu prišla zaujímavá otázka ohľadom zdražovania potravín a veľkej moci obchodných reťazcoch. Na ktorú predseda strany odpovedal slovami, že obchodné reťazce si berú veľkú časť trhu, je nutné, aby prišla konkurencia.

Posledná otázka sa týkala LGBT a rozdielu medzi Progresívnym Slovenskom a SaS. Sulík vysvetliť, že strana SaS nechce povoliť manželstvo a adopciu detí homosexuálnym partnerom. Progresívcov považuje za istých extrémistov, tejto otázke. Avšak na koniec povedal, že sa mu nepáči, ako LGBT štát hádže polená pod nohy, napríklad tým, keď nemôže homosexuálny partner zistiť stav svojho partnera, či brať daňový bonus na homosexuálneho partnera.

Diskusia prebehla bez problémov, na koniec dostal každý zúčastnený kuchársku knihu venovanú všetkým ženám, ktorú napísal samotný predseda strany a kuchár Marcel Ihnačák.