Paragraf 363 dáva generálnemu prokurátorovi právomoc zrušiť právoplatné rozhodnutie prokurátora. Fico a Kaliňák po ňom prahnú!

Autor: Redakce
Na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) prebieha proces v kauze Dobytkár. Obžaloba má 257 strán, podaná bola na osem fyzických a pä právnických osôb. Týka sa prevažne korupènej trestnej èinnosti v súvislosti s Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA). Na snímke z¾ava Robert Kaliòák a obžalovaný Norbert B. v pojednávacej miestnosti na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici 17. mája 2022. FOTO TASR - Ján Krošlák *** Local Caption *** Norbert Bödör

Paragraf 363 dáva generálnemu prokurátorovi právomoc zrušiť právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta v prípravnom konaní, ak bol týmto rozhodnutím porušený zákon.

Obvinení predseda Smeru-SD Robert Fico a exminister vnútra Robert Kaliňák sa pre svoje obvinenie obrátili na Generálnu prokuratúru (GP) SR. Žiadajú o zrušenie obvinení. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol hovorca GP SR Dalibor Skladan. Upozornil na to portál tvnoviny.sk.

„Generálnej prokuratúre SR bol dňa 15. júna 2022 doručený návrh na postup podľa paragrafu 363 a nasledujúce Trestného poriadku, o ktorom doposiaľ rozhodnuté nebolo,“ uviedol Skladan. Ako ďalej dodal, ani prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doposiaľ nerozhodol o sťažnostiach Fica a Kaliňáka voči uzneseniu o vznesení obvinenia.

Vyšetrovateľ NAKA v apríli v rámci akcie Súmrak obvinil Roberta Fica a Roberta Kaliňáka zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. V prípade obvinili aj nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra a policajného exprezidenta Tibora Gašpara.

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: teraz.sk