OĽANO predstavilo svoju kandidátku s číslom 1. Eriku Jurinovú – Žilinskú županku na Námestí SNP a Matovič kandiduje s číslom 150

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: Lucia Peštová

Dnes sa konala tlačová konferencia politickej strany OĽANO, ktorá predstavila svoju kandidátku na námestí SNP. Na konferencii boli prítomní vedúci predstavitelia strany vrátane jej zakladateľa a bývalého premiéra Igora Matoviča. Igor Matovič oznámil, že bude kandidovať na parlamentných voľbách a bude mať číslo 150 na kandidátke. Spolu s Matovičom sa na tlačovej konferencii predstavili aj ďalší významní členovia strany, ktorí predstavili svoje politické zámery a program pre budúcnosť krajiny. Táto udalosť priniesla významné informácie o politickom smerovaní strany OĽANO a ich kandidátoch pre nadchádzajúce voľby. Hnutie OĽANO predstavilo kandidátku s číslom 1. Eriku Jurinovú Žilinskú županku.

Matovič na začiatok uviedol, že nechcú takú politiku, ako bola doteraz, kde Jankovská rozdávala rozsudky za kabelky. Matovič predstavil 150 kandidátov, odvaha je stáť na poslednom mieste. Erika Jurinová v čele OĽANO kandiduje z prvého miesta. V čase, keď verejná dôvera vo vládu a politické elity dosahuje kritické úrovne, sa Igor Matovič rozhodol predstaviť 150 kandidátov na parlamentné voľby. No namiesto toho, aby sa postavil na prvú priečku, rozhodol sa stáť na poslednom mieste. Táto voľba je pre mnohých prekvapujúca a odvážna. Na kandidátke s číslom 11. bude Michal Šipoš šéf poslaneckého klube OĽANO.

Jednou z výrazných postáv na Matovičovej kandidátke je Erika Jurinová, ktorá sa rozhodla prijať výzvu a viesť hnutie OĽANO. Jej cieľom je priviesť hnutie do parlamentu a obnoviť dôveru ľudí voči politickým stranám. Jurinová je presvedčená, že občania zabudnú na pandémiu a vojnu na Ukrajine a sústredia sa na budúcnosť Slovenska.

Erika Jurinová sa považuje za človeka, ktorý hľadá riešenia a nebojí sa postaviť za svoje presvedčenie. Ako líderka kandidátky OĽANO vidí veľkú výzvu v prijatí tejto zodpovednej úlohy. Chce sa postaviť proti korupcii, klientelizmu a zneužívaniu moci. Snaží sa obnoviť spojenie medzi politikmi a občanmi, aby politické rozhodnutia skutočne odrážali potreby a záujmy celej spoločnosti.

„Prvých desať ľudí bude úplne nových, mimo politiky. Od čísla 11 pôjdu poslanci, politici,“ uviedol Matovič. Prvá desiatka kandidátky sa podľa jeho slov už rysuje, mená zatiaľ nekonkretizoval. „Ako sa kto snažil počas týchto troch rokov, tak to predseda poslaneckého klubu vyhodnotí a tak budú zoradení,“ povedal Igor Matovič.

Michal Šipoš uviedol že na svoju kandidátku od čísla 2 do čísla 10 vybrali novú krv, ktorý nezradia hodnoty OĽANO a od čísla 11 budú kandidovať poslanci. „O nás nebude rozhodovať členská základňa, ale všetci naši voliči, tí rozhodnú kto bude našim predsedom, či to bude rebel Matovič, alebo umiernení odborník Erika Jurinová“ povedal Šipoš a dodal „Dáme 30.9. všetci K.O. mafii.“