OĽANO momentálne nemá záujem o zmenu na poste predsedu

Autor: Redakce
Uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. OĽANO bude mať snem začiatkom tohto roka, presný dátum nie je ešte záväzne potvrdený. 


Na sneme sa má voliť predsedníctvo. „O tom, kto má záujem kandidovať na akúkoľvek pozíciu v hnutí OĽANO, sa rokuje a rozhoduje na sneme hnutia. V tomto momente neevidujeme záujem o zmenu na poste predsedu,“ priblížil Dojčan. „Igor Matovič si stále uplatňuje platný mandát predsedu, pričom mu členovia vyjadrili podporu aj na sneme 17. novembra. 2021,“ dodal.

Na sneme sa bude diskutovať o ďalšom napredovaní hnutia a napĺňaní programu. Voliť sa má podľa Dojčana aj zloženie predsedníctva. Stanovy hnutia hovoria, že piatich členov predsedníctva volí snem a traja sú menovaní predsedom. Predsedníctvo aktuálne tvoria okrem predsedu Igora Matoviča Eduard Heger, Jaroslav Naď, Natália Milanová, Ján Budaj, Erika Jurinová, Peter Pollák, Július Jakab a Michal Šipoš.
Predsedu volí snem na štyri roky. Matoviča zvolili za predsedu na sneme v októbri 2019. Heger už povedal, že hnutie potrebuje sebareflexiu a analýzu stavu, v akom sa nachádza. V rozhovore pred Vianocami povedal, že to, či si hnutie bude voliť nového predsedu, bude záležať od toho, či bude záujem o zmenu šéfa.

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook