Odíde minister Naď z politiky? „Reálne hovorím, úprimne, že zvažujem, čo ďalej.“

Autor: Redakce
Na snímke z¾ava náèelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko a minister obrany SR Jaroslav Naï (O¼aNO) sa rozprávajú s médiami poèas 87. rokovania vlády SR v Bratislave 28. júna 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Hnutie OĽaNO je zrejme na pokraji síl. Nielen minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), ale aj ďalší predstavitelia hnutia sú čoraz viac unavení.  Neprestávajúca „kampaň“ SaS je podľa OĽaNO za úvahami šéfa rezortu obrany o odchode z politiky. Pre TASR to uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO.

„Na rozdiel od SaS, my nikoho z vlády nevyhadzujeme a nevyvolávame napätie. Vnášanie osobných pocitov a animozít do riadenia krajiny je neprofesionálne a nezodpovedné,“ odkázalo OĽANO.

Hnutie pripomína, že premiér Eduard Heger i líder hnutia Igor Matovič opakovane SaS vyzvali na upokojenie situácie a návrat k práci. Kvalita spolupráce vlády musí byť odvodzovaná od plnenia programu, nie osobných vzťahov. Reformná vláda má podľa hnutia veľmi dobré výsledky, preto ho mrzí, že SaS ich prekrýva „zbytočným rozdúchavaním kríz, nezmyselnými ultimátami a verejnými vyhrážkami.“

Minister Naď sa nechal počuť, že zvažuje odchod z politiky, podľa vlastných slov je z nej znechutený. Oznámiť to mal už aj premiérovi i lídrovi hnutia OĽANO. „Reálne hovorím, úprimne, že zvažujem, čo ďalej,“ povedal Naď. Nepáči sa mu, že niektorí politickí lídri uprednostňujú stranícke alebo osobné priority pred prioritami krajiny.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: teraz.sk