Od mája zníženie cien elektriny pre všetkých oznámil dnes Eduard Heger a Karel Hirman

Autor: Lucia Peštová
ZDROJ FOTO: BING.COM

Od mája zníženie cien elektriny oznámil dnes  Eduard Heger a Karel Hirman zastropovanie distribučných poplatkov. Dobrá správa pre domácnosti, firmy, samosprávy, nemocnice, kostoly, školy. Eduard Heger a Karel Hirman, dnes oznámili zastropovanie cien distribučných poplatkov. Od mája výrazne klesnú poplatky za elektrinu. Odhadovaný pokles ráta so znížením poplatkov od 44 % až 63 % pre rôzne skupiny odberateľov.

Nizke ceny elektriny pre všetkých.

Ďalší krok v pomoci Slovensku s drahými energiami. Po domácnostiach budú mať nižšiu cenu elektriny aj živnostníci, zamestnávatelia, samosprávy, kostoly a ďalší odberatelia.Eduard Heger – predseda vlády SR spolu s Karel Hirman oznámili zastropovanie distribučných poplatkov. Ceny energií máme pod kontrolou a sú výrazne nižšie ako v okolitých krajinách.

Znížením distribučných poplatkov ušetrika spotrebitelia 325 milEUR.

Dnes  na vláde schválili zníženie distribučných poplatkov pri elektrine na úroveň roka 2022. Je to ďalšia významná pomoc s cenami energií.

Od mája tak klesnú poplatky o desiatky % firmám, samosprávam, nemocniciam, školám, či kostolom.

Vláda je pripravená počas energetickej krízy pomáhať všetkým, ktorí to potrebujú. Nebudeme však tolerovať špekulantov, ktorí chcú vládnu pomoc zneužívať. Subjekty poberajúce dotácie ich musia premietnuť do cien prenájmov.

Rezort hospodárstva už dostáva podnety, kedy napr. lekár platí za ambulanciu v prenájme podstatne vyššie účty za elektrinu, aj keď vlastník budovy poberá dotácie. Je to nezákonné a takéto prípady prešetríme.

Zníženie cien elektriny uviedlo na FB ministerstvo hospodárstva.