Novela zákona sa bude týkať aj pyrotechnických výrobkov!

Autor: Redakce
Na snímke poslanci Národnej rady (NR) SR poèas tajnej vo¾by kandidátov na ústavných sudcov na rokovaní 46. schôdze parlamentu 25. júna 2019 v Bratislave. Poslanci NR SR volia v utorok podveèer kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR v tajnom hlasovaní. Ide o opakovanú vo¾bu, keïže vo štvrtok (20. 6.) poslanci zvolili len jedného kandidáta, a to Radoslava Procházku. Zvoli majú chýbajúcich piatich kandidátov, vyberajú zo zvyšných 15 uchádzaèov. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** tajná vo¾ba kandidátov ústavní sudcovia

Novelou zákona o obchodovaní s určenými výrobkami, ktorých držba sa obmedzuje z bezpečnostných dôvodov, začalo plénum v piatok 13. rokovací deň 72. schôdze Národnej rady (NR) SR.

 

Právnu normu predložil minister hospodárstva Karel Hirman. Novela zákona prináša napríklad zmeny, ako vyčlenenie vývozu a transferu pyrotechnických výrobkov z územia SR z licenčného konania, odstránenie povinnosti predkladať niektoré prílohy k žiadostiam o udelenie licencií či skrátenie lehoty na udelenie licencie. V piatok by mali poslanci ešte prerokovať novelu štátneho rozpočtu na tento rok, ale aj návrh na opätovné vyplatenie 13. dôchodkov. O návrhoch plénum rokuje v zrýchlenom režime.

 

Septembrové rokovanie parlamentu by sa mohlo skončiť už v piatok. Avizoval to predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v závere štvrtkového (6. 10.) rokovania. Neprerokované body programu 72. schôdze by sa mohli presunúť na najbližšiu riadnu schôdzu. Tá by sa mala podľa schváleného harmonogramu začať 18. októbra.

 

ZDROJ: Teraz.sk

ZDROJ FOTO: Teraz.sk