Nové opatrenia k hniezdam záchrany! Vladimír Lengvarský to teraz prešpekuloval!

Autor: Redakce

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo nové usmernenie k hniezdam záchrany.

 

Hniezda sa majú dôsledne kontrolovať. Nové opatrenia oznámil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) po tom, ako v apríli v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave našli v hniezde záchrany mŕtveho novorodenca. Bežnú kontrolu hniezda treba vykonať minimálne jedenkrát za 24 hodín, vyplýva z usmernenia zverejneného vo vestníku ministerstva. Počas nej treba skontrolovať funkčnosť vonkajšej žalúzie a inkubátora. „Osobnú kontrolu môže vykonať sestra, praktická sestra – asistent, sanitár alebo iný poverený pracovník,“ informovalo MZ. Potrebné je vykonať aj bezpečnostnú kontrolu minimálne jedenkrát za mesiac a neoznámenú jedenkrát ročne.

Nepretržite sa má tiež kontrolovať výstup z alarmu. Má byť umiestnený na mieste, kde sa nepretržite nachádza zdravotnícky pracovník alebo službukonajúci personál. „Výstup z kamery, ktorá je umiestnená v hniezde záchrany, musí byť nepretržite zobrazený na monitore v priestoroch, kde sa neustále nachádza zdravotnícky pracovník alebo službukonajúci personál,“ doplnil rezort. Za dodržiavanie pracovného postupu v rozsahu poskytovania ústavnej zdravotnej starostlivosti po novom zodpovedá primár a vedúca sestra.

 

Za postup v súvislosti s technickou prevádzkou zodpovedá zase vedúci zamestnanec technického úseku. Rezort zdravotníctva ozrejmil, že novú legislatívu vypracoval v spolupráci s občianskym združením Šanca pre nechcených a zdravotníckymi zariadeniami.

 

ZDROJ: Teraz.sk

ZDROJ FOTO: Teraz.sk