Nie je možné pristupovať k takýmto dôkazom a mali byť zastavené všetky trestné stíhania! Zdôrazňuje Fico

Autor: Redakce
Šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico hovorí o možnom podplácaní niektorých policajtov a prokurátorov zo strany tzv. kajúcnikov.
V stredu preto podal na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Týka sa spôsobu získavania finančných prostriedkov, ktoré mohli byť použité na podplácanie. Informoval o tom na tlačovej konferencii. Poukázal na „neštandardne vysokú odmenu“ vo výške takmer 500.000 eur dvom advokátom od podnikateľa Michala S. Tie mali byť potom podľa Fica použité na fiktívny nákup strieborných mincí. „Nás to absolútne oprávňuje na konštatovanie, že tieto zdroje môžu byť používané ako úplatky pre policajtov a prokurátorov na Úrade špeciálnej prokuratúry, aby sa vybavovali rôzne ústupky týmto udavačom,“ zdôraznil. Predseda Smeru-SD opakovane spochybňoval dôveryhodnosť tzv. kajúcnikov. Konkrétne bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M. a exšéfa finančnej polície Bernarda S. Zverejnené nahrávky majú podľa neho potvrdzovať, ako sa pripravujú ich výpovede na Úrade špeciálnej prokuratúry, tiež „intelektuálnu nízkosť týchto udavačov“.

Fico ďalej zdôraznil, že by mali byť zastavené všetky trestné stíhania, kde ako svedok vystupuje Bernard S. „Nie je možné pristupovať k takýmto dôkazom spôsobom, že až keď budú na základe takýchto vyfabulovaných výpovedí ľudia odsúdení, potom to budeme vyšetrovať,“ uviedol bývalý policajný prezident Tibor G., ktorý čelí spolu s Ficom a Robertom Kaliňákom obvineniu v kauze Súmrak. Advokát Marek P., obvinený v kauze Kaifáš, poukázal na to, že nemajú prístup ku všetkým dôkazom.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: teraz.sk