Neuveriteľný príbeh 11-ročného chlapca z Ukrajiny! Prišiel úplne sám a dojal celý svet

Medzi vojnovými utečencami z Ukrajiny, ktorí v noci z piatka na sobotu prekročili ukrajinsko-slovenskú hranicu, bol aj 11-ročný chlapec zo Záporožia. Z Ukrajiny pricestoval úplne sám.

Rodičia museli zostať na Ukrajine. Cestovateľský príbeh malého Ukrajinca priblížilo Ministerstvo vnútra SR na sociálnej sieti. Polícia v nedeľu upozornila na prosbu o pomoc pre chlapcovu rodinu. „Všetkých si získal svojím úsmevom, nebojácnosťou a odhodlaním hodným skutočného hrdinu,“ uviedlo ministerstvo s tým, že vďaka telefónnemu číslu napísanému na ruke sa chlapec skontaktoval so svojimi blízkymi, ktorí ho neskôr z hranice vyzdvihli.

Venovali sa mu dobrovoľníci. „Odviedli ho do tepla a zabezpečili mu jedlo a pitie, ktoré mu nabalili aj na ďalšiu cestu,“ dodal rezort. Polícia v nedeľu popoludní na sociálnej sieti zverejnila video chlapcovej matky ďakujúcej za pomoc jej synovi.

„Vedľa môjho mesta je jadrová elektráreň, ktorú Rusi obstreľujú. Horela, nemohla som opustiť svoju mamu, nevie sa samostatne pohybovať, preto som posadila syna smerom na slovenské hranice. Vo vašej malej krajine žijú ľudia s veľkým srdcom,“ hovorí matka.

Polícia v príspevku zároveň vyzvala ľudí, ktorí chcú žene a jej matke pomôcť dostať sa z Ukrajiny, aby kontaktovali Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže na adrese eduard@zksm.sk. „Je to overený kontakt,“ podotkli policajti.

ZDROJ: Facebook Ministerstvo vnútra SR, Polícia SR

ZDROJ FOTO: Facebook