NAKA na úrade vlády! Ide o kauzu Súmrak, Heger povolil rekonštrukciu skutkov

Autor: Redakce

Národná kriminálna agentúra požiadala minulý týždeň Úrad vlády SR o súčinnosť v súvislosti s preverovaním svedeckých výpovedí v kauze Súmrak. Premiér Eduard Heger rekonštrukciu skutkov povolil.

Národná kriminálna agentúra predvolala na Úrad vlády spolupracujúcich obvineného Ľudovíta Makóa a Františka Imreczeho. Ich svedecké výpovede súvisia s kauzou Súmrak, v ktorej sú obvinení bývalý premiér Róbert Fico a bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák.

Práve na Úrade vlády mali v minulosti prebiehať stretnutia, na ktorých mali Fico, Kaliňák a nitriansky podnikateľ Norbert Bödör rozdávať úlohy zabezpečujúce diskreditáciu bývalého prezidenta Andreja Kisku. Na úrade sa nachádza aj Ľubomír Hlbočan, advokát viacerých obvinených v kauze Očistec, ktorá súvisí s kauzou Súmrak.

Podľa obvinenia sú Robert Kaliňák a Robert Fico obvinení spolu s Tiborom Gašparom a Norbertom Bödörom. Líder Smeru má byť podľa polície na vrchole údajnej zločineckej skupiny. Zločinecká skupina, ktorú podľa polície ovládali Fico s Kaliňákom, mala slúžiť na diskreditáciu ich politických oponentov. Spomína sa konkrétne exprezident Andrej Kiska či súčasný minister financií a expremiér Igor Matovič.

Premiér Eduard Heger bol o akcii informovaný ešte minulý týždeň.„Národná kriminálna agentúra požiadala minulý týždeň Úrad vlády SR o súčinnosť v súvislosti s preverovaním svedeckých výpovedí v kauze Súmrak. Úrad vlády na základe súhlasu predsedu vlády SR Eduarda Hegera žiadosti vyhovel a sprístupnil areál a všetky potrebné kancelárske priestory,“ uviedol pre médiá šéf Úradu vlády Július Jakab.

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: teraz.sk