Najprv bežný požiar, potom streľba na hasičov, teraz je potvrdená vražda. Telo schovával mesiace!

Autor: Redakce

K desivému prípadu na bratislavskej Kolibe došlo v nedeľu. Každý deň však na povrch vyplávajú nové skutočnosti. Všetko sa začalo, keď susedia nahlásili požiar. Po príchode k zadymenej chatke na Kolibe sa príslušníci hasičského zboru ocitli pod paľbou z krátkej strelnej zbrane. Jedného z hasičov zasiahol strelec trikrát, ostatní vyviazli bez zranení.

„Policajti bratislavskej krajskej kriminálky dňa 18. 07. 2022 vykonali štyri domové prehliadky, prehliadky nebytových priestorov a motorového vozidla. Išlo o byty a objekty, ktoré v minulosti páchateľ využíval, prípadne miesta, kde bol zaznamenaný jeho pohyb. Z doposiaľ vykonaných úkonov a zistení možno dôvodne predpokladať, že poškodená žena bola zastrelená v chodbe bytu na Tokajíckej ulici.“ uviedli policajti na sociálnej sieti.

„Predbežné znalecké skúmanie ukázalo, že príčinou jej smrti boli strelné poranenia v oblasti hlavy a krku. Páchateľ sa snažil miesto činu zakryť a upratať, čo však aj napriek jeho snahe znalci z KEÚ PZ dokázali detegovať. Následne bolo jej telo rozštvrtené a prenesené na Alibernetovú ulicu, kde sa snažil páchateľ telesných pozostatkov ženy zbaviť v podomácky vyrobenej peci,“ napísala polícia.

Na základe výsledku z pitvy došlo k zmene právnej kvalifikácie vo veci nálezu telesných pozostatkov z trestného činu zabitia na obzvlášť závažný zločin vraždy. Počas výkonu procesných úkonov bolo zaistených 8 strelných zbraní typu GLOCK, ktoré mal spolu s cca 10 000 ks nábojov uskladnené v jednom z bytov.

Okrem strelných zbraní boli nájdené aj chladné zbrane, nože, mačety ako aj odborná literatúra z oblasti kriminalistiky a zápisky súvisiace so stavbou pece ako aj s iným konaním páchateľa. V rámci vyšetrovania bolo podľa polície zistené aj to, že páchateľ bol fanúšikom strelných zbraní.

Polícia na sociálnej sieti uviedla aj to, že už dokázala identifikovať obeť hrozného činu. „V rámci výkonu operatívnej činnosti bola vopred vytipovaná totožnosť poškodenej, ktorá bola následnými procesnými úkonmi aj potvrdená. V rámci domovej prehliadky v chate na Alibernetovej ulici boli nájdené odevné zvršky, hodinky a okuliare patriace poškodenej žene, ktoré v prvotnom štádiu opoznali osoby z jej okruhu známych. Podľa operatívnych zistení išlo o 68-ročnú susedu páchateľa, ktorá bola nezvestná od mesiaca november 2021. Následne túto skutočnosť potvrdilo aj znalecké skúmanie,“ informovali policajti.

Aj keď polícia nezverejnila meno zavraždenej, podľa informácie, ktorú priniesol Nový Čas, má ísť o známu amatérsku herečku Kristínu Tarjányiovú (†68) K zo Súdnej siene (TV JOJ). Tá bola nezvestná od novembra a bývala vo vedľajšom byte, ako matka páchateľa.

ZDROJ: PZ SR
ZDROJ FOTO: MINV SR