Najdôveryhodnejším členom vlády je Heger. Matovič však nedopadol až tak dobre!

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) je najdôveryhodnejším spomedzi vládnych predstaviteľov. Ukázal to prieskum agentúry Focus pre TV Markíza. Dôveru mu vyjadrilo 33 percent opýtaných, nedôveruje mu 67 percent Slovákov.

Za premiérom skončil minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) s dôverou 31 percent respondentov. Naopak, nedôveruje mu 59 percent opýtaných. Na prvých priečkach sa drží aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) s rovnako 31 percentami a o niečo vyššou nedôverou Slovákov uzatvára prvú trojicu.

V prvej päťke nasleduje šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík (31 %) a minister životného prostredia za OĽaNO Ján Budaj (30 %).

Prieskum tiež ukázal, že ľudia najmenej dôverujú ministrovi financií Igorovi Matovič. Jedenásť percent opýtaných mu vyjadrilo dôveru, pričom 88 percent opýtaných mu nedôveruje. Je to najvyššie číslo spomedzi všetkých členov Hegerovho kabinetu.

​Agentúra Focus realizovala prieskum v období od 30. marca do 6. apríla na vzorke 1 007 respondentov, teda predtým, ako premiér Heger navštívil Ukrajinu.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: blogspot.com