Naď si servítku pred ústa nedal! O zavedení kontrol na hraniciach si myslí svoje

Autor: Redakce
Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naï (O¼aNO) poèas rokovania 82. schôdze vlády SR 1. júna 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) nepovažuje zavedenie dočasných hraničných kontrol na slovenských hraniciach za správnu cestu.

 

 

„Je dôležité chrániť vonkajšiu schengenskú hranicu, ale nie chrániť jednotlivé hranice medzi sebou,“ skonštatoval po stredajšom (28.9.) rokovaní vlády s tým, že ide o vytváranie politického tlaku. Naď zároveň potvrdil, že počet migrantov na Slovensku narástol, a to najmä zo Sýrie, ale aj z oblasti Severnej Afriky a Ruska. „Na našom území máme zvýšený záchyt,“ doplnil. Jednotlivé štáty podľa ministra budú tvrdiť, že migranti k ním prichádzajú z iných krajín.

 

 

„Nemecko má pocit, že Česká republika ich dostatočne nezachytáva, tak to položili na hranicu medzi Českom a Slovenskom. My teraz budeme musieť pravdepodobne smerovať k maďarskej hranici,“ skonštatoval. Česká republika aj Rakúsko ohlásili dočasné zavedenie kontrol na hraniciach so Slovenskou republikou od polnoci zo stredy na štvrtok (29. 9.). Dôvodom je zvýšená nelegálna migrácia.

 

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: Cas.sk