Na slovenských hokejistov sa prišli pozrieť tisíce fanúšikov! Oslávili v Bratislave bronzovú medailu

Bronzoví hokejisti absolvovali jazdu ulicami Bratislavy a zakončili ju oslavami na Námestí SNP.

Dnešný deň považujú za to pravé zavŕšenie ZOH, keďže v Pekingu oslavy zužovali prísne protipandemické opatrenia a nemohli si tak svoj triumf vychutnať naplno. Kabrioautobus s hokejistami vyrazil spred Arény Ondreja Nepelu do ulíc Starého mesta. Zamieril k nábrežiu, aby sa ešte vrátil smerom k Hlavnej stanici a o 16:30 dorazil na miesto, kde sa konali oslavy všetkých úspechov hokejovej reprezentácie, vrátane zisku titulu majstrov sveta v roku 2002 v Göteborgu. O cenný kov z najväčšieho športového sviatku sa však hokejisti mohli s priaznivcami podeliť premiérovo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hockey Slovakia (@hockeyslovakia)


Hráči po príchode rozdali prítomným šály s logom reprezentácie. Na pódiu nechýbali členovia realizačného tímu vrátane trénera Craiga Ramseyho. Veľkého aplauzu sa dočkal najlepší strelec turnaja Juraj Slafkovský so siedmimi gólmi. „Formu som si odložil na to správne podujatie. Užívam si to. Máme najlepších fanúšikov na svete,“ pozdravil 17-ročný útočník zaplnené námestie.

Fanúšikom sa prihovoril aj prezident SZĽH Miroslav Šatan. „Ďakujeme, že ste prišli podporiť chlapcov. V prvých zápasoch na turnaji sme trochu nemali šťastie, ale potom sa to otočilo. Bol by som rád, aby ste si všetci vzali z chlapcov príklad. Chcem, aby ste bojovali ako oni, aby ste sa dokázali spojiť ako oni, a boli rovnako úspešní.“ Podľa kapitána Mareka Hrivíka všetkých hráčov čaká následne rýchly návrat do reality. „Každý si užije jeden, dva voľné dni s rodinami a potom naspäť do klubov. Je to špecifická situácia, niektorých čaká play off, iných ešte zápasy základnej časti.“

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: archív teraz.sk