Ministra Mikulca treba podľa slov Pellegriniho odvolať!

Autor: Redakce
Na snímke nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini poèas rokovania 65. schôdze parlamentu v utorok 24. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** parlament politika politici parlament Národná rada
Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) je pripravená odvolávať premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) aj ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). 


Povedal to predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini v piatok v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní. „My sme boli dokonca ako strana prví, ktorí sa rozhodli odvolávať Eguarda Hegra, lebo sme si povedali, že už nestačí len ministrov odvolávať, ale treba celú vládu prostredníctvom premiéra. Vtedy Hlas-SD požiadal Smer-SD o podpisy, dodnes nám tie podpisy nedodal, už prešlo veľa mesiacov,“ povedal Pellegrini. Ako dodal, nie sú však ješitní a keď ich oslovia, tak návrh podporia a všetci jedenásti poslanci za Hlas-SD na takéto hlasovanie aj prídu. Podľa šéfa Hlasu-SD nastal čas na odchod Eduarda Hegera, pretože nezvláda situáciu na Slovensku, je to slabý premiér a bábka v rukách Igora Matoviča (OĽaNO). Ministra Mikulca treba podľa slov Pellegriniho odvolať, lebo spôsobil spolu s policajným prezidentom Štefanom Hamranom hanbu Slovenskej republike.


 „Zdá sa mi, že nevidia nič iné, ako Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) a nevedia, že máme aj cudzineckú a hraničnú políciu. Sme deraví ako rešeto, chodia cez nás nielen ukrajinskí utečenci, ale aj Sýrčania a kadekto,“ povedal šéf Hlasu-SD. Podľa neho treba preveriť, či nedochádza k podplácaniu niektorých hraničných policajtov, ktorí potom púšťajú migrantov, prípadne či nie sú zapletení sami v pašovaní ľudí cez hranice. „Treba sa pozrieť, či funguje naplno technické zabezpečenie hranice a ak je tam podstav, treba posilniť výkon služby,“ navrhuje Pellegrini. Strana podporí návrh na zvolanie schôdze o odvolaní Mikulca a bude hlasovať za jeho odchod z funkcie, pretože „teraz je veľká šanca, aby ten človek padol.“ Následne by podľa Pellegriniho malo nasledovať vyjadrenie nedôvery celej vláde Eduarda Hegera.


ZDROJ: Cas.sk

ZDROJ FOTO: Teraz.sk