Ministerstvo zdravotníctva spustil výzvy z plánu obnovy na modernizáciu starostlivosti o duševné zdravie

Autor: Redakce

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR rozširuje podmienky pri troch výzvach z plánu obnovy.

Chce umožniť čerpanie prostriedkov širšiemu okruhu žiadateľov a zjednodušiť podávanie žiadostí. Zmeny sa týkajú výziev na vybudovanie špecializovaných centier pre poruchy autistického spektra, doplnenie siete psychiatrických stacionárov a vybudovanie psycho-sociálnych centier. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu.

Do výzvy na vybudovanie špecializovaných centier pre poruchy autistického spektra sa po novom môžu zapojiť poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. „Pôvodne podmienky vyžadovali aj odborné zamerania – psychiatria, detská psychiatria, psychológia alebo liečebná pedagogika,“ ozrejmil.

V rámci výzvy na vybudovanie psycho-sociálnych centier sa posunul termín uzavretia na 31. marca. Žiadatelia tiež nemusia mať špecializované odborné zameranie. „Aj v tomto prípade bude na splnenie jednej z podmienok postačovať, že žiadateľ je existujúcim poskytovateľom zdravotnej starostlivosti,“ doplnilo ministerstvo. Rezort predĺžil aj výzvu na doplnenie siete psychiatrických stacionárov. Záujemcovia sa do nej môžu zapojiť do 31. marca.

 

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook