Ministerstvo hospodárstva vysvetľuje, čo znamená toto tajuplné číslo!

Autor: Redakce
Na snímke plénum poèas 63. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 30. marca 2022. Poslanci Národnej rady (NR) SR zaèali v stredu krátko predpoludním rokova o opoziènom návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (O¼ANO) z funkcie. Mimoriadnu schôdzu inicioval Smer-SD. Na rokovanie prišli okrem Mikulca aj viacerí èlenovia vlády vrátane premiéra Eduarda Hegera (O¼ANO). Pod¾a opozície minister nezvláda riadenie uteèeneckej krízy vyvolanej vojnou na Ukrajine a zveril ho menším súkromným firmám. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Ministerstvo hospodárstva v statuse na sociálnej sieti Facebook v súvislosti s vysokými cenami energií vysvetľuje, čo znamená tajuplné číslo „dvajednotka”. 


„Familiárne sa pojmom ‚dvajednotka‘ označuje schéma pomoci s vysokými cenami energií určená pre všetky subjekty vykonávajúce hospodársku činnosť,“ priblížil rezort a doplnil, že oficiálne sa nazýva „Schéma pomoci v zmysle bodu 2.1 Dočasného krízového rámca Európskej komisie (EK)”. Ako doplnilo je to typ hospodárskej pomoci, ktorý musela schváliť Európska komisia v dokumente s menom „Dočasný krízový rámec”. Tam, v časti 2.1 sú detailne definované mantinely pomoci. „S termínom ‚dvajednotka‘ budeme ešte intenzívne operovať, lebo práve v týchto dňoch sa chystá pokračovanie tejto výzvy a definitívne by mala byť vyhlásená vo februári,“ zakončilo ministerstvo.


ZDROJ: webnoviny.sk
ZDROJ FOTO: Facebook