Mimoriadna situácia v 35 obciach: Tretí stupeň povodňovej aktivity pretrváva v 15 obciach

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB reprofoto

Mimoriadnu situáciu v súvislosti s povodňovou aktivitou oznámilo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. Celkovo sa táto situácia týka 35 obcí, pričom 15 z nich má naďalej vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. Väčšina postihnutých obcí sa nachádza v okresoch Rožňava a Revúca, kde silné prívalové dažde spôsobili rozvodnenie vodných tokov a zaplavenie rôznych priestranstiev.

 

„V obciach, kde bola vyhlásená mimoriadna situácia kvôli povodňovej aktivite, sme boli svedkami narušenia bežného života obyvateľstva. Rozvodnené vodné toky a záplavy postihli miestne komunikácie, pivnice, prízemia domov a ďalšie budovy,“ uviedol tlačový odbor MV SR.

Okrem obcí s tretím stupňom povodňovej aktivity sa na území Slovenska eviduje aj 72 prípadov druhého stupňa a 16 prípadov tretieho stupňa povodňovej aktivity. Napriek tomu, že situácia začína byť stabilizovaná, záchranné a zabezpečovacie práce stále pokračujú.

Výstraha druhého stupňa Slovenského hydrometeorologického ústavu platí pre niektoré okresy, medzi nimi sú Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava. Ministerstvo vnútra vyzýva vodičov, aby pri silných dažďoch a zatopených komunikáciách nevyužívali cesty, ak to nie je nevyhnutné, a ak nemajú istotu ohľadne hĺbky vody.