Mimoriadna schôdza k júnovému termínu predčasných parlamentných volieb!

Autor: Redakce
Na snímke plénum poèas 63. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 30. marca 2022. Poslanci Národnej rady (NR) SR zaèali v stredu krátko predpoludním rokova o opoziènom návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (O¼ANO) z funkcie. Mimoriadnu schôdzu inicioval Smer-SD. Na rokovanie prišli okrem Mikulca aj viacerí èlenovia vlády vrátane premiéra Eduarda Hegera (O¼ANO). Pod¾a opozície minister nezvláda riadenie uteèeneckej krízy vyvolanej vojnou na Ukrajine a zveril ho menším súkromným firmám. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Po jej skončení by mala byť ďalšie mimoriadne rokovanie týkajúce sa stíhačiek MiG-29, ktoré by Slovensko mohlo dať Ukrajine.

 

Rokovania zvolal predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina), schôdzu inicioval opozičný Smer-SD. Smer-SD dlhodobo odmieta už schválený septembrový termín volieb, navrhuje preto ich konanie 24. júna 2023. Líder strany Robert Fico vyhlásil, že nemôžu tolerovať aktuálne dianie, keď si „vláda robí, čo chce“.

Mimoriadnu schôdzu k stíhačkám iniciovala strana opätovne po tom, ako parlament počas týždňa odmietol obdobný program 84. schôdze. Strana chce presadiť uznesenie, ktorým má parlament vysloviť nesúhlas s odovzdaním bojových lietadiel MiG-29 Ukrajine. Fico pripomenul, že aktuálne je na Slovensku vláda iba dočasne poverená a má oklieštené právomoci. Hovorí o protiústavnosti posielania zbraní na Ukrajinu.

 

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook